top of page

Depilace

Depilace provádím cukrovou pastou, která je směsí pouze několika přírodních produktů a proto ji lze použít i na ty nejcitlivější partie, jako je oblast bikin, podpaží, nebo obličej. 

Jedná se o stoprocentně přírodní materiál bez konzervantů, který neobsahuje žádná barviva, chemické prvky, ani parfemace. Je také vhodná pro osoby s citlivou pokožkou, nebo nižším prahem bolesti. Chloupky se totiž pomocí této pasty vytrhávají po směru růstu a tak je depilace méně bolestivá, než při depilaci voskem, kdy se chloupky trhají proti směru růstu. Tím se i minimalizuje riziko zarůstání chloupků. Teplá pasta roztáhne póry, obalí chloupky a lehce je uvolní ještě před vytržením. Bolestivost se s dalšími depilacemi snižuje. 

Další výhodou cukrové pasty je to, že odstraňuje i odumřelé kožní buňky, které se přirozeně hromadí na povrchu pokožky, ale nestrhává svrchní vrstvu kůže a proto nedochází k poranění pokožky. Po depilaci vám tak zůstane hladká a krásná pokožka. 

Chloupky po pravidelné depilaci slábnou, méně zarůstají a některé už se znovu neobjeví. 

To, jak dlouho vydrží pokožka hladká je velmi individuální. Někomu začínají chloupky dorůstat už po dvou týdnech, jinému až po dvou měsících. Záleží na typu chloupků a hormonální aktivitě. ​Průměrně se depilace provádí jednou za měsíc.

Jediným místem, které depiluji voskem (ne cukrovou pastou) jsou nosní dírky, protože ty se cukrovou pastou depilovat nedají. :)

Co dělat 24 hodin před a po depilaci?

  • Chloupky nechte narůst alespoň do délky 5 mm

  • Vyhněte se opalování jak na slunci, tak v soláriu

  • Po depilaci nechoďte do bazénu, či na koupaliště

  • Neaplikujte krémy, parfémy, ani deodoranty na depilované partie

  • Pokud máte zarostlé chloupky, nebo suchou pokožku, udělejte si 24 hodin před depilací peeling

bottom of page