top of page

Depilace

Depilace provádím cukrovou pastou, která je směsí pouze několika přírodních produktů a proto ji lze použít i na ty nejcitlivější partie, jako je oblast bikin, podpaží, nebo obličej. 

Jedná se o stoprocentně přírodní materiál bez konzervantů, který neobsahuje žádná barviva, chemické prvky, ani parfemace. Je také vhodná pro osoby s citlivou pokožkou, nebo nižším prahem bolesti. Chloupky se totiž pomocí této pasty vytrhávají po směru růstu a tak je depilace méně bolestivá, než při depilaci voskem, kdy se chloupky trhají proti směru růstu. Tím se i minimalizuje riziko zarůstání chloupků. Teplá pasta roztáhne póry, obalí chloupky a lehce je uvolní ještě před vytržením. Bolestivost se s dalšími depilacemi snižuje. 

Další výhodou cukrové pasty je to, že odstraňuje i odumřelé kožní buňky, které se přirozeně hromadí na povrchu pokožky, ale nestrhává svrchní vrstvu kůže a proto nedochází k poranění pokožky. Po depilaci vám tak zůstane hladká a krásná pokožka. 

Chloupky po pravidelné depilaci slábnou, méně zarůstají a některé už se znovu neobjeví. 

To, jak dlouho vydrží pokožka hladká je velmi individuální. Někomu začínají chloupky dorůstat už po dvou týdnech, jinému až po dvou měsících. Záleží na typu chloupků a hormonální aktivitě. ​Průměrně se depilace provádí jednou za měsíc.

Jediným místem, které depiluji voskem (ne cukrovou pastou) jsou nosní dírky, protože ty se cukrovou pastou depilovat nedají. :)

Co dělat 24 hodin před a po depilaci?

 • Chloupky nechte narůst alespoň do délky 5 mm

 • Vyhněte se opalování jak na slunci, tak v soláriu

 • Po depilaci nechoďte do bazénu, či na koupaliště

 • Neaplikujte krémy, parfémy, ani deodoranty na depilované partie

 • Pokud máte zarostlé chloupky, nebo suchou pokožku, udělejte si 24 hodin před depilací peeling

Sérum na zastavení růstu chloupků Epil Free

Epilfree jsou revoluční koncentráty zastavující růst chlupů.

Příběh Epilfree se začal psát před více než 16 lety v roce 2005, kdy se Dr. Yoel Konis Ph.D snažil objevit nové léky na ekzém. Při testování nově připravovaného preparátu zaznamenal, že účastníkům výzkumu přestávaly růst chloupky. Tak vznikla vize Epilfree - úplně nového typu kosmetického produktu, který ani dnes nemá na světovém trhu obdoby. 
Nyní jsou 100% přírodní koncentráty Epilfree úspěšně používány po celém světě. 

Použití Epilfree je jednoduché, jedná se o alternativu přístrojové epilace laserem nebo IPL. Vhodný i pro typy pleti, pro které by přístrojová epilace nebyla příliš vhodná např. blond nebo šedivé ochlupení. Epilfree je určen pro všechny odstíny kůže i chlupů. Může se používat i v letních měsících beze strachu z nežádoucí pigmentace. Je vhodný i pro epilaci oblastí s tetováním.

Na ošetření je vhodná délka chloupků 5-10 mm (minimálně 10 dní neholit). Po ošetření se nesmí 6 hodin pokožka přijít do styku s vodou.  Doporučený počet ošetření k úplnému odstranění je 4-12.

Péče po depilaci se sérem Epil Free

6 hodin po depilaci s Epil Free

 • zákaz koupání, sprchování, namáčení

 • žádné oleje, pudry, krémy a jiné kosmetické přípravky

 • žádný deodorant ani parfém na ošetřovanou oblast

 • vyvarujte se pocení

 • vyvarujte se opalování až 24 hodin

Následná péče po ošetření

 • nechte chloupky narůst, chloupky musí být dostatečně dlouhé, abychom je mohli vytrhnout i s kořínky

 • objednávejte se pravidelně po 4-6 týdnech

 • doporučuji nosit na ošetření tmavé oděvy, aby nedošlo k obarvení vašeho oblečení

bottom of page